مد و استایل

اکسسوری مخصوص جذاب ترین مردان کدام است؟

0
اکسسوری مردانه پوشت_شیک پوش

یک پوشت از آن دسته اکسسوری هایی است که اگر به درستی طرح و رنگ آن انتخاب شده باشد . میتواند در ۱۰ ثانیه استایل شما را جذاب تر و شیک تر جلوه بدهد. شما باید برای استفاده از آن ابتدا اصول ست کردن آن را یاد بگیرید. چگونه تا بخورد و چگونه با دیگر اکسسوری ها و لباس ها ست شود . اگر این سوالات در مورد پوشت نیز برای شما هم به وجود آمده است این مطلب را تا انتها بخوانید تا راه های ترکیب کردن رنگ و طرح این اکسسوری را با کراوات و کت و پیراهن یاد بگیرید.

پوشت شیک.شیک پوش

 پوشت چیست ؟ مهم ترین مساله این است!

پوشت یا دستمال جیبی نوعی اکسسوری مردانه است که به اندازه عطر و کراوات و ساعت مهم است  اگر شما بتوانید به خوبی و به درستی از این دستمال جیبی تزئینی استفاده کنید و یاد گرفته باشید که آن را به صورت صحیح تا کنید خواهید دانست که هیچ محدودیتی برای استفاده از آن نخواهید داشت که بسا تاکنون نیز از آن غافل بوده اید.

دستمال جیبی شیک پوش

پوشت را کجا استفاده کنیم؟

در پوشیدن پوشت باید قوانینی را رعایت کنید که در ادامه بررسی میکنیم

رنگ پوشت خود را نزدیک به رنگ کت و شلوار خود انتخاب کنید . ترجیحا در یک تناژ رنگی و کاملا ساده و کلاسیک تا بزنید و در جیب خود قرار دهید . اگر بخواهید کمی جسورانه تر عمل کنید میتوانید در انتخاب طرح و رنگ پوشت خود به رنگ های دیگر اما نه متضاد و طرح های ساده و مینیمال مانند طرح های حاشیه دار و راه راه و خالدار نیز فکر کنید .

جالب است بخوانید  شخصیت شناسی جالب افراد خوش تیپ

پوشت های تک رنگ را باید با کت و شلوار خاکستری و مشکی استفاده کنید . یا اگر کت و شلوار شما به رنگ سرمه ای یا آبی نفتی سیر است پوشتی با خال های ریز قرمز یا سفید نیز بسیار مناسب آن است .

پوشت شیکپوش

ست کردن پوشت با کراوات! صحیح یا غلط؟

شاید پوشت و کراوات هم مانند کیف و کفش بنظر برسند . اما اینگونه نیست . نیازی نیست که این دو با هم ست باشند . زیرا وظیفه آن ها متفاوت است . پوشت به عنوان یک اکسسوری وظیفه دارد هارمونی را در استایل شما ایجاد کرده و به تعادل برساند . پوشت میتواند با ایجاد هماهنگی و ریتم در تمام قسمت های لباس شما ایجاد کند و باعث چرخش نگاه در استایل شما بشود . هم چنین با ایجاد کنتراست متضاد یا رنگی نیز به استایل شما تعادل ببخشد . در هر صورت پیشنهاد ما این است که اگر میخواهید قدرت رقابت دیگران را در استایل رسمی کاهش دهید خوب است که از پوشت و کراوات ست یا حتی مشابه استفاده نکنید .

اکسسوری ها و جزییات فقط جنبه زیبایی ندارند و در استایل شما اضافه محسوب نمیشوند . بلکه شکل نهایی استایل شما را خلق میکنند و شما باید با کمک آن ها ظاهری یکسان و هماهنگ و بدون نقص برای خود بسازید .

پوشت مردانه شیک پوش

چگونه پوشت را ست کنیم؟

به عنوان مثال یک کت و سرمه ای را در نظر بگیرید به همراه یک پیراهن راه راه آبی کمرنگ !

حال تصور کنید برای ترکیب ظاهری و اکسسوری ها چه طرح و رنگی مناسب است ؟

پیشنهاد ما یک کراوات زرد آبی و یک پوشت زرد آفتابی است . زمانی که میخواهید لباس های خود را با یکدیگر ست کنید . باید میزان رسمی و غیر رسمی بودن آن را اندازه بگیرید .

جالب است بخوانید  راهنمای ترکیب رنگ لباس برای آقایان

به یاد داشته باشید که انتخاب پیراهن مردانه اول انتخاب کت و شلوار مرحله  دوم و به ترتیب انتخاب کراوات و پوشت چهارمین عنصری است که رنگ آن با رنگ کراوات باید در تضاد باشد اما هارمونیک باشد.

قوانین ست کردن پوشت

قانون انتخاب طرح معکوس بین کت و پوشت در پیراهن هم صادق است . وقتی پیراهن رنگی یا طرحدار است  خوب است یک پوشت ساده در تناژ رنگی انتخاب کنید . همینطور اگر قرار است در یک میهمانی از کتی ساده و سرمه یا خاکستری استفاده کنید . با دست و دلبازی میتوانید دستمال جیبی رنگی و طرح دار شلوغ با کت وشلواری هم سطح را انتخاب کنید . کت و شلوار با رنگ خنثی اینجا اهمیت خود را نشان میدهد . و قدرت ترکیب پذیری خود را به نمایش میگذارد .

اما خاص ترین رنگ و طرح در پوشت متعلق به رنگ مشکی است . علت آن هم این است که انتخاب افراد خاص است. دستمال جیبی مشکی جلوه ای جذاب و مرموز به استایل میبخشد .

اگر کت و شلوار شما مشکی است و رنگ پوشتی که انتخاب کرده اید مشکی است بهتر است جنس پوشت از ساتن و پارچه های براق باشد . اینگونه مشکل دیده نشدن پوشت نیز حل خواهد شد.

مدل تا زدن پوشت شیکپوش

نکات مهم در خرید و استفاده از پوشت

قبل از خرید از فروشنده بخواهید که به چندین مدل مختلف پوشت را تا بزند . تا مطئن شوید به چندین روش میتوانید از آن استفاده کنید .

پوشت سفید و پوشت دو رو لازمه همه آقایان است .

لبه های پوشت باید دوبل رول و دست دوز باشد . از انتخاب پوشت های کوچک خودداری کنید . استاندارد اندازه آن ۴۰*۴۰ است تا در جیب شما پایین نرود. حتما در لیست خرید خود پوشتی با لبه های متفاوت قرار دهید . مانند پوشت سفید یا قرمز با لبه آبی یا سرمه ای زیرا میتواند به رنگ ها هماهنگی بیشتری ببخشد . دقت داشته باشید بهتر است که جنس دستمال جیبی از از نخ و ساتن و ابریشم باشد .

جالب است بخوانید  چگونه شلوارهای رنگی مردانه ما را خوش‌تیپ تر می‌کنند؟

جذاب ترین پیراهن مردانه کدام است؟

مقاله قبلی

شلوار مردانه جین مشکی را چگونه با بقیه لباس ها ست کنیم ؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مد و استایل