شلوار مردانه

بررسی انواع شلوارهای مردانه و نام های آن

0
بررسی شلوارهای مردانه شیک پوش

 

در دنیای امروز تیپ ومد جایگاه ویژه ای در میان همه افراد پیدا کرده است و روز به روز هم شاهد تیپ های عجیب و غریب و جدید هستیم که نبض بازار را در دست خود گرفته اند و به شکل خاصی  تناقض را بین تیپ های قدیم و جدید ایجاد می کنند. البته من کاری به اصل این موضوع ندارم.

یکی از موردهایی را که امروز می خواهیم به نقد و بررسی آن بپردازیم معرفی انواع شلوار مردانه و اسم آن می باشد. در کل شلوار برای آقایان دارای اهمیت بسیاری می باشد، چرا که اگر شلواری متناسب با کفش و پیراهن خود ست نکنند، نه تنها خیلی جالب نمی شود و البته به سادگی می توان تشخیص داد که این تیپ از یک جنتلمن واقعی به دور است.

تاریخچه شلوار مردانه:

شلوار دارای قدمت بسیار طولانی می باشد و به نوعی برای پوشش پایین تنه استفاده می شود. در زمان های گذشته شلوار در قدیم در واقع اسمش شلوار نبوده، بلکه نام آن شروال بوده و پس از وارد شدن اعراب، سروال نامیده میشد. حتی در دوره پهلوی هم شلوار را سلوار می نامیدند.

در زبان لاتین هم به آن سارا بارا و در زبان انگلیسی هم به آن پاجاما می گفتند و تاریخچه شلوار هم به سده ۶ و قبل از میلاد مسیح که تازه اسب سواری در ایران و در آن زمان رایج شده بود باز می گردد.

نمونه قدیمی ترین شلوار در جهان:

به اشاره به قدیمی ترین شلوار می پردازیم که قدمت آن بالای سه هزار سال می باشد که در چین و در یک گورستان پیدا شده است و علت این که این شلوار هنوز بعد از گذشت سه هزار سال تجزیه و نابود نشده است، دلیلش میزان آب و هوای خشک آن ناحیه می باشد که در خاک اجساد و پوشاک را حفظ کرده است.

جالب است بخوانید  رمز و راز انتخاب مناسب شلوار مردانه

در حال حاضر این شلوار در یک موزه و در چین قرار گرفته است. این شلوار به وجود آمده از سه تکه می باشد که دو تکه آن مربوط به پاچه هایش می باشد و یک تکه دیگرش مربوط به خشتک شلوار می باشد که برای اسب سواری و آسوده پیاده و سواره شدن بر روی اسب طراحی شده است.

اسم انواع شلوار مردانه:

شلوار کارگو:

شیک پوش شلوار کارگو مردانه

یکی از ساده ترین شلوارهای طراحی شده که خیلی هم بی دردسر است شلوار کارگو می باشد. شما می توانید در هر جایی از آن استفاده کنید و یا در هر مکانی آن را بپوشید. گر چه ما به شما توصیه می کنیم که این نوع شلوار را بیشتر در جاهایی بپوشید که خودمانی می باشد.

ستی که بهتر و میزان تر با این شلوار می باشد در کل یک تی شرت ساده همراه با یک کفش اسپورت می باشد که دارای توانایی دو چندان کردن جذابیت شما می باشد. این شلوار( شلوار کارگو) انواع مختلفی دارد، از طرح ارتشی گرفته تا نمونه ای از مدل ها و رنگ های مختلف. توصیه ما به شما این است که در هنگام پوشیدن این شلوار جیب خود را زیاد پر نکنید چرا که از جذابیت و استایل متفاوت شما کاسته می شود.

شلوار کتان:

شیک پوش شلوار مردانه کتان

نمونه شلوارهای کتان هم از آن دسته شلوارهایی می باشند که در دنیای امروز سر و صدای زیادی بر پا کرده اند و یک جورایی این شلوار با تیپ کژوال، بخش جدایی ناپذیر آن محسوب می شود. جنس این شلوار به گونه ای است که هم برای فصل تابستان و هم برای فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرد. اما آن چه که ما توصیه می کنیم و برای شما بهتر است این است که در فصل تابستان یک یا دو لایه از پاچه های شلوار خود را تا بزنید و آن وقت به بیرون بروید.

جالب است بخوانید  نحوه ست کردن شلوار کتان مردانه

بد نیست بدانید اخیرا هم نوید محمد زاده در جشنواره ها، تیپ های کژوال می زند و به نوعی با پوشیدن شلوار کتان، تیپ و استایل متفاوت خود را نسبت به دیگران نشان می دهد. اگر شما هم قصد دارید که دارای جذابیت بیشتر و خاص تر از بقیه باشید و نمایی از مد را نشان دهید، حتما چند نمونه از این شلوارها را در کمد خود نگهداری کنید.

شلوار جین:

شلوار مردانه جین شیک پوش

این شلوار در واقع برای هر محیطی مناسب می باشد. یعنی اگر شما قصد داشته باشید به میهمانی یا سفر بروید، پارک یا سرکار بروید، شلوار جین برای شما توصیه می شود. این شلوار به طور کلی برای آن دسته از افرادی مناسب است که خیلی حال و حوصله تیپ زدن ندارند و میخواهند چیزی به تن کنند که در همه جا قابل پوشیدن باشد، شلوارهای جین کاملا مناسب آن ها می باشد و البته توصیه ما در این خصوص به شما این است که اگر به سرکار و جاهای رسمی و اداری می روید، بهتر است شلوار جین شما از ترکیب رنگی تیره باشد.

شلوار پارچه ای:

شلوار پارچه ای مردانه شیک پوش

شلوار پارچه ای را اغلب مردان مسن و آن هایی که سن نسبتا بالایی دارند می پوشند. به این نمونه شلوارها شلوار پیرمردی نیز گفته می شود، مگر این که همراه این شلوار یک کت نیز پوشیده شود که این گونه متفاوت و رسمی تر به نظر می رسد. در کل این که این شلوار نسبت به بقیه شلوارها، راحت تر و خنک تر می باشد و دارای آزادی بیشتری می باشد.

جالب است بخوانید  رمز و راز انتخاب مناسب شلوار مردانه

شلوار کبریتی و یا مخملی مردانه:

شلوار کبریتی مردانه شیک پوش

این نمونه از شلوارها دارای جنس مخمل می باشند که در دهه هفتاد مد شده و در حال حاضر، محبوبیت خودش را از دست نداده و هنوز هم مورد استقبال بسیاری از آقایان شیک پوش واقع می شود و از خصوصیات این شلوار می توان به بادوام بودن آن اشاره کرد و با توجه به این که جنس پارچه این شلوار مخملی و زخیم می باشد گرمای خاصی را به پاهای شما منتقل می کند و بیشتر این جنس شلوارها را در فصل زمستان مورد استفاده و پوشیدن قرار می دهند.

پیشنهاد جذاب با کت و شلوار طوسی

مقاله قبلی

۷ اشتباه فاحش و شگفت انگیز بامزه در استایل مردانه که آقایان مرتکب می شوند

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *