مد و استایل

تاثیر پوشش در جایگاه و منزلت

0
استایل رسمی برای آقایان

بسیاری از ما در اجتماع یک جایگاه و منزلتی برای خود داریم که گاهی با پوشیدن یک لباس مناسب و متناسب به این جایگاه خود منزلت بیشتری ببخشیم. شاید بارها در گذشته می دید که بسیاری از پدبزرگان و مادر بزرگان ما تا یک آقایی با کت و شلوار و کراوات می دیدند میگفتن سلام آقای مهندس یا سلام آقای دکتر، زیرا آن ها فکر می کردند چون او این گونه کلاسیک لباس پوشیده پس جایگاه خیلی بالایی در اجتماع دارد.

در کشورهای صنعتی غرب آنقدر جایگاه و منزلت آدم ها به لباس پوشیدنشان بود که واژه یقه سفیدها و یقه آبی ها که در مدیریت کاربرد داشت در کاربرد اجتماعی هم شکل گرفته بود.

در قرن های نخست منزلت هر کسی را لباس پوشیدن آن مشخص می کرد و از این بابت افراد هم راضی بودند. برای مثال لباس یکم بهتر می پوشید می گفتند دکتر و مهندس است و نشانه پول داری او بود. در کل یه جوری برایشان این قضیه مهم بود که دیگر کم مونده بود بگویند هویت یک فرد بر تن آن سوار است.

اما امروزه چطور؟ امروزه نیز بسیار از جوامع این گونه هستند هر کسی در جایگاه و منزلت اجتماعی خود باید لباس متناسب و مناسب خود را بپوشد.برای مثال یک دیپلمات ایرانی نمی تواند هر چه می خواهد بپوشد یا هر رنگی که دوست دارد بر تن کند. بلکه باید یک کت و شلوار و یک پیراهن متناسب به شأن و منزلت و جایگاه خود بپوشند.

در حقیقت می توان گفت لباس پوشیدن علاوه بر اینکه باید درست انتخاب شود می تواند یک سبک زندگی باشد‌. این به این معنا است که شما در زندگی متناسب با جایگاه و منزلت خود لباس خود را انتخاب کنید. بسیاری از افراد را می‌بینید که آنقدر شلخته لباس می پوشند که منزلت و جایگاه اجتماعی آن ها به چشم نمی آید. به شما می گوید من در فلان جا فلان شغل را دارم اما شما تعجب می کنید.

جالب است بخوانید  شخصیت شناسی جالب افراد خوش تیپ

شما باید به گونه ای لباس خود را انتخاب کنید که با وارد شدن به جامعه بتوانید منزلت خود را حفظ کنید.

چگونه با پوشاک مردانه منزلت اجتماعی داشته باشیم؟

استایل رسمی مردانه

اگر شما میخواهید منزلت اجتماعی خود را در دنیای امروزی حفظ کنید باید متناسب با جایگاه خود لباس خود را انتخاب کنید.

رنگ متناسب :

شما با توجه به جایگاهی که دارید باید رنگ های متناسب استفاده کنید برای مثال اگر مدیر یک شرکت بزرگ هستید و می‌خواهید همه بدانند شما در چه منزلتی قرار دارید باید توجه کنید از رنگ هایی مثل مشکی که نشانه قدرت است استفاده کنید. یا می توانید از یک کراوات زرد رنگ که نشانه قدرت است استفاده کنید. همه این ها بسته به نوع جایگاه شما عوض می شود. برای مثال تصور کنید که شما پزشک هستید و در یک بیمارستان مشغول هستید بهتر است از لباس های سفید استفاده کنید.

در هر صورت شما باید بدانید مطابق با نوع موقعیت و جایگاه خود چه لباسی بپوشید و این رنگ ها را هوشمندانه انتخاب کنید.

اندازه مناسب :

تا به حال یک مدیر را دیده اید که شلوار جذب پوشیده باشد و چقدر زشت شده باشد؟ بیشتر شبیه به دلقک های سیرک میشوند تا مدیر یک سازمان.

منزلت اجتماعی می گوید شما در موقعیت و منزلت خود لباس هایی را بپوشید که متناسب با استایل فیزیکی شما باشد‌. منزلت اجتماعی شما تاثیر مستقیم بر نوع لباس پوشیدن شما می گذارد. یعنی شما به عنوان یک پزشک، مهندس و حتی مدیر یک مجموعه نمی توانید از لباس های تنگ و گشاد استفاده کنید.

جالب است بخوانید  بررسی انواع شلوار کتان

در حالت کلی نیز اگر می خواهید در جامعه همه شما را فرد تاثیر گذاری ببینند سعی کنید لباس متناسب با فیزیک بدنی خود بخرید زیرا این نشان می‌دهد شما یک فرد بسیار خوشتیپ هستید.

کت و شلوار :

شما هر منزلتی که دارید باید توجه کنید چه کت و شلواری مناسب است یعنی باید بدانید که کت و شلوار دو دکمه متناسب موقعیت شما است یا کت و شلوار سه دکمه. حتی باید در منزلت های اجتماعی خیلی بالا تر باید به دوخت کت خود نیز دقت کنید.

برای مثال اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در زمره دیپلمات های بسیار خوشتیپ است زیرا این فرد بنا بر موقعیت خود می داند که باید کتی با دوخت خاص برای خود استفاده کند. شما نیز باید برای خود باید از کت و شلواری استفاده کنید که بتوانید بر روی تن شما بنشیند.

همچنین اگر منزلت شما باید به گونه ای باشد که موقعیت شغلی شما به گونه ای است که رسمی است باید حتما از رنگ هایی استفاده کنید که رسمی باشد. برای مثال شما باید از رنگ سرمه ای استفاده کنید.

کفش :

برخی از آقایان نقش این مورد را کم اهمیت در نظر می گیرند. اما باید بگویم حتی منزلت و جایگاه شما بر روی جز به جز لباس های شما تاثیر می گذارد. شما در منزلت و موقعیتی که هستید باید یک کفش درست بپوشید. برای مثال شما فکر کنید در جایگاه مدیریت هستید با یک کتانی و کت و شلوار وارد محل کار خود شوید چه استایل مسخره ای خواهید داشت. شما در جایگاه مدیریت بهتر است از یک کفش کلاسیک استفاده کنید و بهتر از آن برای جایگاه شما بهتر است از یک کفش چرم به همراه یک کیف ست استفاده کنید و استایل خود را تکمیل کنید.

جالب است بخوانید  اصول خرید شلوار مردانه به این ترتیب است

شما در منزلت و موقعیتی که هستید باید از کفش های مناسب استفاده کنید.

نتیجه گیری :

از گذشته تا به امروز لباس شما دقیقا منزلت شما را در جامعه نشان می دهد و بر عکس گاهی منزلت و موقعیت شما بر رو ی استایل شما تاثیر می گذارد. در گذشته بسیاری از قوم ها و قبیله ها جوری خاصی لباس می پوشیدند که جایگاه و منزلت خود را در بین قوم و قبیله خود حفظ کنند به همین مد تاثیری بر آن ها نداشت. اما امروزه شما باید مطابق مد اما مناسب لباس بپوشید تا بتوانید هم خوشتیپ و خوش استایل باشید و هم شان و منزلت اجتماعی خود را حفظ کنید. در کل اگر می خواهید بهتر در جایگاه خود بدرخشید پوشش مناسبی را انتخاب کنید.

 

 

 

 

اصول خرید شلوار مردانه به این ترتیب است

مقاله قبلی

این گونه اینترنتی کت و شلوار بخرید!!!

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مد و استایل