پیراهندسته‌بندی نشدهمد و استایل

شخصیت شناسی جالب افراد خوش تیپ

0
روانشناسی رنگ های مردانه شیک پوش

شاید برای همه آقایان پیش آمده باشد که گاهی با پوشیدن یک پیراهن حس اعتماد به نفس بیشتری دارند یا اینکه با پوشیدن یک لباس رسمی درمحل کار خود احساس بهتری دارند و در بعضی مواقع با پوشیدن یک لباس خاصی احساس راحتی و احساس آسودگی دارند.

برای خیلی از شما این قضیه جالب است اما باید بگویم استایل و تیپ و لباس شما می تواند تاثیر روانشناختی بر شما بگذارد. و جالب است بدانید با سبک پوشش خود این تاثیر را نیز بر روی اطرافیان و مخاطب شما نیز می گذارد.

اینکه هر مردی چه نوع پوششی را برای خود انتخاب میکند به سلیقه فرد بستگی دارد اما انتخاب یک نوع سبک همیشگی می تواند شخصیت آن را برای اطرافیان روشن کند.

ساده پوش ها و تک رنگ ها = افراد گوشه گیر

آقایان گوشه گیر معمولا از لباس های تک رنگ و ساده استفاده می کنند. این افراد به جای اینکه در کمد خود چندین مدل کت و شلوار داشته باشند دو تا سه تا کت و شلوار ساده دارند. اکثر لباس های آن ها بسیار ساده و تک رنگ هستند. معمولا از رنگ های ملایم وخنثی مایل به تیره مثل کرم ، خاکستری و قهوه ای استفاده می کنند.

مردان گوشه گیر به هیچ وجه لباس های شلوغ انتخاب نمی کنند. لباس های جین و اسپرت و بسیار ساده مورد پسند این افراد هستند.

این افراد معمولا گوشه گیر هستند و بسیار کم با دیگران ارتباط برقرار می کنند و بیشتر فعالیت انفرادی را دوست دارند.

لباس های کلاسیک = افراد بدبین

لباس های کلاسیک و رنگ های تیره معمولا انتخاب مردان بدبین هستند. این افراد معمولا تمایل به لجاجت و بیزاری دارند. آن ها معمولا کت و شلوارهای مشکی کلاسیک را انتخاب می کنند. این افراد لباس هایی که دوخت نظامی گری دارند را بیشتر دوست دارند. مردان بدبین معمولا به بستن دستمال گردن، انداختن شال گردن، گذاشتن کلاه، استفاده از کراوات یا عصا دست گرفتن را بسیار دوست دارند از این جهت که نمادی از قدرت طلبی، غیرقابل نفوذ بودن و قدرتمند بودن است.

جالب است بخوانید  پیراهن مردانه چهارخانه را چگونه برای هر چهارفصل ست کنیم ؟

این افراد بیشتر علاقه مند به پوشیدن کت و بارانی های بلند دارند که نمادی از دیسیپلین است. برخی از مردان در این دسته به پوشیدن لباس هایی با لوگوهایی که نماد قدرت هستند علاقه مند هستند.

خشن و خارج از مد = افراد ضد اجتماعی

مردان ضد اجتماعی آقایانی هستند که به خوبی ناسازگاری خود را با اجتماع نشان می دهند این افراد معمولا از انجام کارها سر باز می زنند. این افراد پرخاشگر و تحریک پذیر و بی احتیاط و بی مسئولیت هستند. آقایان ضد اجتماعی همیشه دوست دارند با سبک لباس پوشیدن خود به گونه ای به اجتماع نشان دهند که با آن مخالفند و همچنین می خواهند ناسازگاری خود را با اجتماع با پوششان نشان دهند.

این افراد معمولا به سبک شخصیت های فیلم هایی لباس می پوشند که در آن ها خشنونت، تضاد، جرم دیده می شود.

با پوشیدن لباس های ضد اجتماعی این افراد می خواهند نوعی رفتار تهدید آمیز را از خود نشان دهند.

این افراد هنگامی که پیراهن می پوشند معمولا دکمه یقه آن را باز می گذارند و یا پاشنه کفش خود را می خوابانند و راه می روند . سلیقه این افراد معمولا لباس های خارج از مد و قدیمی است.

لباسی می پوشند که خیلی به چشم می آید = افراد نمایشی

مردان نمایشی معمولا عاشق رنگ ها و لباس های پر رنگ و لعابند زیرا آن ها همیشه می خواهند با نمایش استایل خود توجه اطرافیان را بیشتر به خودشان نشان دهند.

توجه طلبی بسیار زیاد باعث شده است که این افراد همیشه از رنگ های پر رنگ و لباس های زرق و برق دار استفاده کنند. این آقایان بیشتر از همه افراد به ظاهر و استایل خود اهمیت می دهند تا بیشتر به چشم بیایند.

جالب است بخوانید  انتخاب تی شرت های تابستانه مردانه

افراد نمایشی بیشتر لباس هایی با رنگ شاد ، تند و متضاد را انتخاب می کنند. این افراد اگر لباس های پر رنگ با رنگ های متضاد نپوشند حتما از اکسسوری هایی که خیلی به چشم می آید مانند یک کیف و کفش بسیار خاص با رنگی خاص می پوشند.

این افراد معمولا از شال گردن و کراوات های پر طرح و شلوغ استفاده می کنند.

تمیز و آراسته = افراد وسواسی

افراد وسواسی در انتخاب لباس بسیار سختگیر هستند و بیش از حد وسواس به خرج می دهند. این مردان در لباس پوشیدن شان دقتی خاصی دارند. این افراد اگر یک لباسی در ذهنشان مد نظرشان باشد تمام تلاششان را می کنند تا آن لباس را تهیه کنند. این افراد وسواسی وقتی لباسی را می پوشند دائما از اطرافیان خود سوال می پرسند که این لباس برایشان خوب است یا خیر؟ دائما می پرسند که لباس هایشان هماهنگی دارد یا نه؟

لباس های آقایان وسواسی همیشه مرتب ، صاف و اتو کشیده است به همین خاطر همیشه  جنس لباس هایی را انتخاب می کنند که این اتو کشیدگی و آراستگی را بیشتر نمایش دهد.

بیشتر افراد وسواسی، دچار وسواس احتکار نیز می باشند. یعنی این افراد کلی لباسی دارند که شاید یک بار هم آن ها را نپوشیده اند اما آن ها را باز نگه می دارند و معمولا یک و یا دو دست لباسی که خیلی دوست دارند را همیشه می پوشند.

راحت طلب ها = افراد جین پوش

افراد راحت طلب بسیار علاقه مند به پوشیدن لباس های جین هستند زیرا معمولا راحتی و دوام بالای لباس های جین یکی از خاص ترین ویژگی این لباس ها است. در تمام دنیا استایل جین پوش ها به تیپ اسپرت معروف است.

جالب است بخوانید  آیا می دانید بهترین مکان ها برای پوشیدن کت و شلوار کدام هستند؟

افراد راحت طلب به دلیل راحت طلب بودن بیشتر از شلوارهای جین همراه با یک کتانی و تی شرت استفاده می کنند.

اما اگر افراد میان سال جین بپوشند هرگز به معنی راحت طلب بودن آن ها نیست بلکه آن ها با پوشیدن جین می خواهند سرزنده بودن و سرحال بودن خود را به اطرافیان نشان دهند. آن ها با پوشیدن جین می خواهند احساس جوانی به خود بدهند. مردان میان سال با پوشش جین خود می خواهند با آقایان جوان تر بیشتر در ارتباط باشند به عبارت دیگر می خواهند ارتباط بیشتری برقرار کنند.

بهترین استایل برای اولین روز کاری

مقاله قبلی

لباس های مناسب فصل تابستان

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در پیراهن