کمپانی

چگونه فرش به جان و دل خانه ایرانیان مبدل گشت؟

0
فرش ماهان کاشان شاخص

فرش ماهان کاشان :  فرش دستباف با نقش و نگار خاص خود به جذابیت خانه های آرامش بخش ایرانی می‌افزاید. اما اگر واقع بین باشیم میتوانیم بگوییم خرید فرش دستباف در توان همه اقشار جامعه نیست. پس بهتر است که در این وضعیت نابسامان مالی انتخاب اقتصادی  تری داشته باشیم.

در نتیجه خانواده ایرانی باید به دنبال فرشی به همان زیبایی و روح بخشی برای خانه خود باشند. پیشنهاد ما فرش ماشینی است. فرش هایی که امروزه به لطف صنعت و هنر از بهترین کیفیت و جذاب ترین و نوین ترین طرح ها و نقش ها بهره مند است.

به بیان فرش ماشینی ماهان کاشان مهم ترین مزیت فرش ماشینی به دستباف تنوع بالای طرح و نقش آن است.  با فرش دستباف فقط یک دکوراسیون کلاسیک میتوان ایجاد کرد. آیا سلیقه همه کلاسیک است؟ طبیعی است که خبر. پس بهترین انتخاب فرش ماشینی است.

در ادامه با ما فرش ماشینی ماهان کاشان همراه باشید تا برای اولین بار مزیت های فرش ماشینی را بررسی کنیم.

فرش ماهان کاشان ایرانی

سلیقه زنان ایرانی:

زنان و مادران ایرانی در دنیا همواره به خوش سلیقگی و پاکیزگی شهره هستند. از این رو میتوان گفت که آن ها به دنبال زیباترین و جذاب ترین دکوراسیون برای خانه خود هستند. چرا که معتقدند خانه کانون خانواده است.

فرش روح خانه ایرانی است پس باید بهترین طرح و رنگ و نقش آن برای خانه انتخاب شود. تنوع فرش ماشینی هزاران برابر فرش دستباف است. 

فرش ماهان کاشان ایرانی ماشینی

هزینه بهینه و اقتصادی

فرآیند تولید فرش به صورت دستباف هزینه بر است. تهیه نخ، رنگ رزی، جابجایی و حمل و نقل، دستمزد فرشبافان و… همه از مواردی هستند که از بهینگی تولید فرش دستباف میکاهند. اما تمام مراحل فرش ماشینی در کارخانه انجام می شود و این مساله به بهینگی و سودآوری تولید فرش ماشینی منجر می شود.

فرش ماهان کاشان آبی ماشینی

ضد آلرژی

امروزه در تولید فرش های ماشینی از نخ های فرآوری ضدحساسیت که ماندگاری بالاتر  و با کیفیت و رنگ بهتر تولید می شوند. اما در تولید فرش دستباف از پشم حیواناتی مانند گوسفند و بز و… استفاده می شود. همین مساله می تواند باعث حساسیت های پوستی شدید در کودکان و افراد کهنسال شود. از این رو استفاده از فرش های ماشینی  رو به افزایش است.

فرش ماهان کاشان لاکی ماشینی

زمان تولید به صرفه

تولید فرش به روش ماشینی به علت عدم دخالت انسانی و عملکرد سریع ماشینی سرعت عمل بالایی دارد و در مدت زمان تولید فرش دستباف می توان چند هزار تخته فرش تولید و به بازار عرضه کرد. بدین ترتیب فرش ماشینی به نسبت فرش دستباف بهتر میتواند پاسخگوی نیاز جامعه و خانوار باشد.

فرش ماهان کاشان نقره ای ماشینی

 سودآوری:

به همان نسبتی که فرش ماشینی پاسخگوی نیاز خانوار ایرانی است. می تواند پاسخگوی نیاز جهانیان نیز باشد. از این رو افزون بر هزینه کم منجر به سودآوری ارزی بسیاری خواهد شد. همین مساله سبب تقویت و رشد اقتصاد ملی می شود.

فرش ماهان کاشان قرمز ماشینی

کاهش آسیب های جسمی برای فرش بافان

برای تولید فرش دستباف لازم است که بیش از ده ها نفر برای تولید فرش مشغول به کار شوند. همین مساله در طولانی مدت باعث آسیب های جسمانی مانند ضعف های بینایی و ضعف عضلات بازوها شده و به آسیب های رایج ستون فقرات منجر شود.

فرش ماهان کاشان طرح دار ماشینی

اشتغال زایی و فعال کردن صنایع وابسته 

صنایع به طور زنجیر وار به یک دیگر وابسته هستند. رشد صنعتی مانند فرش سبب فعال شدن صنایع وابسته مانند رنگ، طراحی، نساجی و… می شود. همین مساله می تواند باعث ایجاد فرصت های شغلی بسیاری شود. حال می توان با این دسته بندی و مقایسه میتوان فهمید که فرش ماشینی تا چه اندازه کارآمد و بهینه است.

فرش ماهان کاشان در  ایران

از کجا فرش ماشینی تهیه کنیم؟

در هر شهری که باشید مراکز معتبر فروش فرش در آن وجود دارد. به عنوان مثال در پایتخت ایران، تهران، بورس فرش میدان هفت تیر و بازار بزرگ است.

  1. در تبریز بازار سنتی بورس فرش فروش ها است.
  2. بازار فرش مسجدسرخی بورس فرش اصفهان است
  3. هم چنین در مشهد میدان بت المقدس بازار فرش فروش ها است.

اما

پایتخت فرش ایران یا حتی جهان، کاشان است.

به بیان دیگر بسیاری از کارخانجات فرش در شهر کاشان قرار دارند. یعنی اگر شما بخواهید فرش را به قیمت کارخانه تهیه کنید باید از هر نقطه ایران به شهر کاشان بروید باید ساعتها در راه باشید و مسیر طولانی طی کنید.

 رفتن به کارخان جات فرش بافی کار سختی است که در توان همه نیست. پس راه حل چیست؟

خبر خوب اینکه یک شرکت بافت فرش در تهران محصولات خود را به قیمت کارخانه به فروش می رساند. در واقع برای تهیه فرش مناسب نیاز نیست مسافت طولانی تا کاشان طی کنید.صرفا با خرید حضوری از دفتر تهران یا خرید از سایت فرش ماهان کاشان می توانید فرش را به قیمت کارخانه تهیه کنید.

فرش خانه خود را از فرش ماهان کرمان به قیمت کارخانه تهیه کنید.

 

جالب است بخوانید  بررسی 60 سال فعالیت صنعت دام و طیور و آبزیان در ایران

چگونه میتوان کت و شلوار را شست و از آن نگهداری کرد؟

مقاله قبلی

بررسی آیتم های محبوب استایل اسمارت کژوال در سال ۲۰۲۰

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *