اکسسوریشلوار مردانهکت و شلوار

مهم ترین قوانین در انتخاب و ست کردن کت و شلوار مردانه کدام است؟

0
10

 هریک از این لباس های مردانه برای پوشیدن یا ست شدن با یکدیگر قوانین خاصی دارند. این قوانین به نحوی وضع شده اند که نسبت به زمان استفاده یا شرایط دیگر قابل چشم پوشی، تغییر یا شکست هستند.  آن چه در این مقاله میخوانید قوانین غیرقابل تعییر و غیر قابل شکستن کت و شلوار رسمی مردانه است. این بدین معنی است که  شما ملزم هستید حتما باید قوانین مشخص شده را رعایت کنید. با ما باشید تا قوانین پوشیدن کت و شلوار را یاد بگیرید. با شیک پوش همراه باشید.

 اندازه سرشانه

اگر شانه های عریضی ندارید، خیلی مهم است که کتی را انتخاب کنید که سرشانه هایش کاملا اندازه ی شما باشد. اگر اندامی نامتوازن دارید بهتر است قید کت و شلوارهای بازاری و سری دوزی شده را  بزنید و به شخصی دوزی روی بیاورید.

اندازه سردست

بدیهی است که همه اندام ها یک شکل نیستند بعضی از مردم دست های بلندتری دارند  پس نمیتوان حکم کلی درباره ی دکمه ی سردست داد. در حالت ایده آل آستین پیراهن باید به اندازه ۱.۵ اینچ بلندتر از کت باشد. اگر اندازه آستین استاندارد نبود  حتما با یک خیاط مشورت کنید. بدین ترتیب خواهید توانست که به راحتی نیز از دکمه سردست مردانه استفاده کنید.

 اندازه سایز و قد شلوار

بسیارمهم است که شلوار کاملا مچ پای شما را بپوشاند و مهم تر اینکه شکست خوبی روی کفش شما داشته باشد. دقت کنید که وقتی می نشینید شلوار شما کمی بالا می رود پس باید جورابی مناسب و هم رنگ شلوار بپوشید که پاهایتان مشخص نباشد.

رنگ کفش

رنگ کفش شما سلیقه و دقت شما را بروز می دهد. به عنوان مثال کفش مشکی و کت و شلوار مشکی همواره یک ست بی نظیر و عالی است اما خوب است که چند گزینه دیگر هم داشته باشید. قهوه ای همیشه با سرمه ای جواب می دهد.

پوشت

پوشت یا دستمال جیبی نوعی اکسسوری مردانه است که نسبت به بقیه اکسسوری ها به  آن کمتر پرداخته‌ایم . اما به اندازه عطر و کراوات و ساعت مهم است و غیر قابل چشم پوشی و شاید از آن نیز مهم تر. اگر شما بتوانید به خوبی و به درستی از این دستمال جیبی تزئینی استفاده کنید و یاد گرفته باشید که آن را به صورت صحیح تا کنید خواهید دانست که هیچ محدودیتی برای استفاده از آن در مراسم ها و موقعیت های مختلف نخواهد داشت که بسا تاکنون نیز در غفلت به سر میبردید.

 کمربند

کمربند شما باید همرنگ کفش یا هم تناژ با آن باشد. واضح است که پیراهنتان باید در شلوارتان باشد پس هیچ وقت این اشتباه فاحش را انجام ندهید کهپیراهن را روی شلوار در ست کت و شلوار بیندازیدو کمربندتان را پنهان کنید.

نکته ی مهم دیگر این است که کمربند نباید خیلی پهن باشد و اندازه ای استاندارد داشته باشد.

 رنگ کت و شلوار

رنگ از آن دسته مواردی است که بستگی به سلیقه شخصی دارد اما نکته ای که باید به آن توجه کافی داشته باشید این است که تنها انتخاب شما رنگ مشکی نیست! همه ما بر این باوریم که رنگ مشکی شما را لاغرتر نشان می دهد و هم چنین کلاسیک ترین و برازنده ترین رنگ برای یک مرد است و یا شیک است اما رنگ های دیگری نیز میتوان جایگزین آن کرد.مثل کرمی،طوسی و حتی سرمه ای. اما در حالت کلی یک دست کت و شلوار مشکی برای هر مردی کفایت میکند.

دکمه ها

کتی که فقط یک دکمه دارید برای تیپ رسمی بهترین انتخاب است و کت رسمی شما برای مواقع خیلی رسمی مانند جلسه کاری و اداری  شما باید حداقل دو دکمه داشته باشد. و نکته ی مهمی که وجود دارد این است که وقتی می نشینید، دکمه ی کتتان را بازکنید.

کراوات

در بسیاری از مشاغل بستن کراوات با ست کت و شلوار نقش مهمی دارد. مثلا وکلا با بستن یک کراوات میتوانند در جلسات خود بسیار خوش استایل تر و رسمی تر ظاهر شوند و همچنین کراوات در استایل ست کت و شلوار مدیران یک سازمان بسیار مهم است.

بستن کراوات نکات مثبتی برای آقایان دارد که قابل توجه است. یکی از نکات مثبت در کراوات، لاغر اندام نشان دادن آقایان است.کراوات ها معمولا بلند و باریک هستند که بلندی آنها باعث می شود در نظر بیننده خطای دید ایجاد شود و باعث می شود یک آقا از دید یک مخاطب لاغرتر و خوش فرم تر دیده شود

 

جالب است بخوانید  رسمی ترین لباس های مردانه

چگونه با پیراهن مردانه و ژاکت میتوان یک استایل پاییزی جذاب داشت؟

مقاله قبلی

پیراهن مردانه چهارخانه را چگونه برای هر چهارفصل ست کنیم ؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اکسسوری