مد و استایل

پوشت و همه چیز راجع به نحوه تا زدن آن

0

پوشت چیست؟

پوشت نوعی دستمال جیبی و اکسسوری مردانه ای است که شاید کمتر به آن پرداخته شده باشد. پوشت را در درون جیب سمت چپ بالا بر روی سینه قرار می دهند و به عنوان یک لوازم جانبی زیبا نیز از آن استفاده میشود. در این مقاله قصد داریم  همه چیز را درباره پوشت و نحوه تا زدن این اکسسوری به شما توضیح دهیم.

هیچ محدودیتی درباره استفاده از پوشت در مواقع مختلف وجود نداشته و اگر بتوانید به خوبی هرچه تمام تر این دستمال جیبی را تا زده و در جیب کت خود قرار دهید خواهید فهمید که تا الان هم از آن بی جهت غافل بوده اید.

پوشت ساده کلاسیک مردانه شیک پوش

اکسسوری چیست؟

به تمام لوازم جانبی ها  غیر از پوشاک که در کنار کت و شلوار و باقی لباس های پوشیدنی  استفاده میشود اکسسوری می گویند. انواع اکسسوری ها پوشیدنی یا حمل کردنی هستند. از انواع و اقسام اکسسوری ها میتوان  به دستمال گردن، پوشت، کراوات، کیف و جواهرات و غیره اشاره کرد.

برخی از افراد ممکن است این نکته را ندانند که تا کردن دستمال جیب کت مردانه  از قدیم از دیرباز وجود داشته است. از تاریخچه پوشت میتوان به دستمال های جیبی اشاره کرد که در قرن پانزدهم میلادی به بعد یعنی در زمانی که قشر مرفه از آن به عنوان اکسسورری استفاده می نمودند اشاره کرد. این دستمال های زیبا که در آن زمان از جنس ابریشم وروی آن گلدوزی شده بودند به عنوان نشانه ای از ثروت، تمول و شان والا مورد استفاده  قرار گرفته و کم کم محبوبیت پیدا کردند.

جالب است بخوانید  استایل مینیمال؛ جذابیت ابدی و همیشگی.

بعدها نجیب زاده های فرانسوی به آنها عطر پاشیده و بدین طریق خود را خوشبو ومعطر می کردند.  تا قرن نوزدهم و انتخاب  کت وشلواربه عنوان لباس رسمی مردانه آقایان برایشان خوش آیند نبود دستمالشان در جیب شلوارشان در کنار سکه و سایر وسایل قاطی و کثیف شود.بنابراین درست در این زمان جیب کت اختراع شد و دستمال جیبی جای خود را به جیب کت اختصاص داد.

پوشت سفید شیک پوش

نحوه به کار بردن پوشت مردانه

توجه داشته باشید که نحوه استفاده از این اکسسوری نیاز به قدری  تامل و برنامه ریزی داشته. با گذشت طول مدت بیش از یک قرن از تاریخ لباس های مردانه، تعداد قابل توجهی  روش تا زدن دستمال جیبی اختراع و ایجاد شده است.

در ادامه به چند نمونه روش تا زدن مختلف دستمال جیبی اشاره خواهیم داشت و نحوه بستن آنها را به شما توضیح خواهیم داد. اهمیت اینکه کدام مدل را انتخاب کنید به میزان رسمی بودن استایل مورد نظر شما بستگی دارد و البته سلیقه و خوش فکر بودن  شما و اهمیت صبر و حوصله شما.

چند روش مختلف برای تا کردن دستمال جیب کت مردانه:

کلاسیک:

ابتدا پوشت را به دو مربع ساده و کوچک تبدیل می کنیم ، بعد آن را به درازا تا زده تا هم سایز جیب کت شود، در نهایت پوشت را طوری  در درون جیب کت قرار داده تا لبه های بیرونی آن بیرون از جیب قرار بگیرد.

تازدن پوشت _ شیک پوش

پسکو :

پوشت را کاملا باز کنید، به نحوه درازا وتا زده تا یک سوم آن، یک تای درازای بعدی را روی تای قبلی انجام داده تا عرض دستمال اندازه جیب شود، دو تای هم اندازه را از بالا و پایین به سمت وسط دستمال زده و در آخرکل دستمال را تا بزنید به طوری که از وسط به دو قسمت مساوی شود. نحوه تای این پوشت پسکو می باشد.

جالب است بخوانید  اسپرزاتورا : میانبر شیک پوشی

پوشت پسکو شیک پوش

پف:

دستمال را به صورت کامل باز کرده، با نوک هر دو انگشت دستمال را از نقطه مرکز گرفته و بلند کنید و قسمت زیر دستمال رااز آن عبور داده، در آخر لبه تیز پوشت را تا بزنید.

پوشت پف دار شیک پوش

تاج:

توجه کنید دقیقا بر عکس مدل قبلی اما با این تفاوت که در مدل قبلی دستمال جیبی رابا لبه تیز تا می زدیم ، اما در این مدل سپس، بعد از پایین آمدن حلقه انگشتی دور دستمال را از لبه گرد تا می زنیم.

پوشت تا کردن شیکپوش

گل:

یکی از معروفترین مدل های پوشت مدل گل است. توجه داشته باشید که برای این روش یک دست را به شکل مشت نیمه باز در زیر پوشت قرار داده.با دست دیگر قسمتی از دستمال را به داخل حلقه انگشت زیرین هدایت کرده. انگشتان دست زیرین  را به یکدیگر کمی نزدیک می کنیم تا بخشی از دستمال که  داخل حلقه انگشتانتان رفته است به حالتی ثابت قرار بگیرد. به  کمک انگشتان دست دیگرتان دستمال را به جهت خلاف عقربه های ساعت چرخانده تا پیچش ایجاد شود. زمانی که شکل مورد نظر ایجاد شد، دستمال را فیکس کرده وداخل جیب کت قرار می دهیم.

تازدن پوشت به شکل گل شیکپوش

تای مسطتیلی:

این روش تا کردن پوشت کت مردانه به تای ریاست جمهوری هم معروف است و آسان ترین روش تا زدن است. کافی است دستمال مربوطه را به دو قسمت و بعد دوباره به روی خودش تا بزنید و برای بار آخر به صورت عمودی این کار را انجام دهید. به این ترتیب مسطتیل کوچکی شکل گرفته که از جیب شما بیرون می آید. در پایان لبه دستمال را صاف و تمیز با جیب موازی کرده و این کار بیش از ۳۰ ثانیه وقت نمی برد.

جالب است بخوانید  با رعایت نکردن این چند اصل هرگز خوشتیپ نخواهید شد

بی دلیل نیست که به این تا تای ریاست جمهوری می گویند.لبه های تیز این دستمال با پیراهنی که دکمه های آن کاملا بسته شده خوب ست می شود. مخصوصا وقتی رنگ پوشت سفید باشد. و اگر پوشت را بعد از قرار گرفتن در جیب اتو کشی کنید. نتیجه آن بهتر خواهد شد.

تای مستطیلی پوشت شیک پوش

تای نوک تیز یک لبه:

برای تا کردن این روش دستمال جیبی کت خود رااز وسط و دوباره از طرف دیگر تا بزنید تا یک مربع کوچک داشته باشید. مربع را روبروی خود قرار داده و دو گوشه بیرونی را به سمت داخل تا بزنید تا پوشت به شکل مخروطی مانند در بیاید. در اخر پایین مخروط را روی خود دستمال تا زده و دستمال را در حالتی که نوک تیزش رو به بالا است در جیب قراردهید.

تازدن پوشت نوک تیز _ شیک پوش

از دستمال  پنبه ای یا استفاده از جنس لنین این تا که دارای قابلیت و تنوع زیادی می باشد و برای استفاده در کارهای روزمره مناسب است استفاده کنید و زیاد فکرتان را مشغول نکنید.

استایل کژوال؛ انتخاب افراد متفاوت و خاص

مقاله قبلی

رمز و راز انتخاب مناسب شلوار مردانه

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مد و استایل