پیراهنپیراهن مردانه

چرا پیراهن در استایل اسپرت مردانه مهم است؟

0

همه آقایان همواره چندین پیراهن مردانه برای مناسبت های مختلف در کمد خود دارند .بسیاری از پیراهن مردانه عموما شبیه هم دوخته میشوند اما در جزییات آن‌ها تفاوت بسیاری وجود دارد . مدل پیراهن های مردانه با این جزییات تغییر میکند و در دسته بندی جداگانه قرار میگیرند . همین تفاوت های ساده میتوانند زمان و مکان و ترکیب ست منتخب برای پوشیدن با پیراهن مورد نظر را به کلی تغییر دهد. . با شیک پوش تا انتها همراه بمانید.

هنگام خرید پیراهن سفید مردانه میتوان به نوع یقه ، جیب و تعداد آن ،حالت سرشانه، نوع دوخت دور کمر ، اندازه و حالت سرآستین ها اشاره کرد .

این جزییات سبب میشوند که یک پیراهن رسمی به حالت کژوال تبدیل شود ؛ یا برعکس

پیراهن های مردانه در استایل مردانه چه نقشی دارند؟

پیراهن مردانه چه رسمی و چه کژوال قطعا جزو مهم ترین لباس های مردانه محسوب میشود. پیراهن های مردانه تنوع بی‌نهایت زیادی دارند و با هر بودجه ای قابل خریدن هستند. شما میتوانید برحسب سلیقه شخصی خود، فرم بدن، ترکیب دیگر لباس ها و بودجه خود پیراهن مناسب و دلخواه خود را داشته باشید

پیراهن های مردانه عموما از جنس نخ و پنبه هستند و بنابر دسته بندی کژوال و رسمی الگوی خاصی دارند.

پیراهن های مردانه نخ پنبه ای به علت بافت طبیعی خود گرما را هدایت کرده و جریان هوا را از خود عبور می‌دهند. این مساله باعث خنک ماندن بدن می‌شود. همچنین الیاف پنبه به خوبی رطوبت سطح پوست را جمع آوری و جذب کرده و از عرق کردن جلوگیری می‌کنند. پیراهن های نخ پنبه از بادوام ترین پیراهن ها هستند و شکل بدن را به خود می‌گیرند. این پیراهن ها به راحتی شسته میشوند و آثار لکه روی آن‌ها باقی نمی‌ماند. مجموعه این ویژگی ها پیراهن نخ پنبه ای را به محبوب ترین پیراهن مردانه تبدیل کرده است.

پیراهن های مردانه، ساده و اغلب بدون جزئیات و طراحی های خاص دوخته می شوند. پیراهن های مردانه میتوانند در هر رنگی باشند و رنگ آن‌ها بی‌نهایت متنوع است و از قانون خاصی پیروی نمیکنند.

جزئیات مهم در انتخاب پیراهن مردانه 

در مورد سرآستین بهتر است حد میانه را درنظر بگیرید، سرآستین‌های دوبل که فوق‌العاده رسمی هستند و قابل استفاده برای هر موقعیتی نیست اما سرآستین فرانسوی که بتوان با آن دکمه سردست استفاده کرد گزینه خوبی است

همواره بسیاری از آقایان تمایل دارند که پیراهن‌های اسپرت را به جای کت و شلوار رسمی بپوشند، چرا که این پیراهن ها در مقایسه با پیراهن های رسمی و کت و شلوار بسیار راحت تر هستند از طرفی ست کردن آن­ها بسیار راحت‌تر است.

یک پیراهن اسپرت مردانه ، می‌­تواند تلرانسی مناسب بین یک استایل رسمی و استایل راحت کژوال، ایجادکند. پیراهن اسپرت از ترکیب یک ژاکت و لباس راحتی از رسمیت بیشتری برخوردار است افزون بر اینکه ست کردن آن با هراستایلی بسیار راحت است. میتوان پیراهن اسپرت مردانه را با شلوار‌های جین، پارچه‌ای و کتان ست کرد. می‌توانید پیراهن اسپرت را میتوانید در مواقع الزامی داخل شلوار قرار دهید و یا وقتی برای خرید با دوستان خود بیرون می‌روید آن را روی شلوار قرار دهید. 

پیشنهاد میشود که همواره سعی کنید سه پیراهن اسپرت مردانه و غیر رسمی داشته باشید. یکی سفید، یکی آبی کم رنگ و یک مشکی. هرچند در رنگ انتخاب عمل داشته باشید اما این سه پیراهن می‌توانند چندین تیپ اسپرت و راحت، مناسب مکان‌های مختلف برای شما بسازد تا بسیار جذاب به نظر برسید.

سایز پیراهن اسپرت

هنگام انتخاب پیراهن اسپرت مردانه مهم‌ترین مساله، سایز پیراهن اسپرت است. البته که آنچه با پیراهن اسپرت و ست میکنید در خوش تیپ شدن یا برعکس آن نقش بسیار مهمی دارد اما نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد سایز پیراهن است. سه سایز متفاوت را می‌توانید انتخاب کنید:

  • متناسب با اندام
  • راحت
  • تنگ

پیشنهاد می‌کنیم از انتخاب پیراهن‌های اسپرت تنگ خودداری کنید چراکه بالاتنه‌ی شما ونواقص آن را کاملا برجسته می‌کند. پسبسیار مهم است متناسب با فیزیک بدنتان سایز‌ی راحت را انتخاب کنید. اگر شکم دارید بهتر است سایز راحت را انتخاب کنید. این سایز کمک می‌کند شکم خود را بپوشانید و لاغر‌تر به نظر برسید. اما اگر هیکل عضله‌ای دارید در پوشیدن پیراهن اسپرت فیت تنتان درنگ نکنید.

 

جالب است بخوانید  راه و رسم پوسیدن و ست کردن پیراهن طرح دار مردانه!

جنس پیراهن اسپرت

علاوه بر دقت در انتخاب سایز مناسب باید در انتخاب جنس آن دقت بسیاری کنید چرا که فاکتور اساسی در پوشیدن لباس اسپرت مردانه، راحتی آن است بنابراین پارچه‌ی پیراهن اسپرتتان بهتر است سبک باشد

 

۳ قانون مهم در استایل اسپرت مردانه که نمیدانید

مقاله قبلی

شلوار جین چرا به محبوب ترین شلوار مردانه تبدیل است؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در پیراهن