مد و استایل

فوت و فن انتخاب کت تک اسپرت مردانه

0
کت چرم مردانه شیک پوش

آقایان برای داشتن یک تیپ اسپرت همیشه نیازمند یک کت تک هستند. آن ها با انتخاب یک کت تک مردانه مناسب می توانند یک استایل اسپرت بی نظیری را برای خود رقم بزنند. شاید کت تک به اندازه کت و شلوار کاربرد گسترده رسمی نداشته باشد اما باید بگویم شما با کت تک هم می توانید یک استایل رسمی و یک استایل غیررسمی داشته باشید. استایل رسمی با کت و شلوار قطعا رسمی تر است اما این گونه نیست که با کت تک نتوانید به یک مراسم رسمی بروید، فقط کافی است که در انتخاب کت تک دقت بیشتری به خرج دهید.

کت تک برای آقایان امروزه دیگر جز لباس های ضروری یک آقا محسوب می شود و باید در کمد یک آقا همیشه یک کت تک باشد. اما بعضی اوقات آقایان نمی دانند چگونه یک کت تک مناسب برای خود انتخاب کنند و کت تک خود را با چه لباس هایی ست کنند.

ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد که چگونه کت تک خود را انتخاب کنید.

کت جین مردانه شیک پوش

کت تک رسمی یا روزمره :

هنگامی به خرید می روید و تصمیم به خرید یک کت تک دارید اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که کت تک خود را در چه موقعیتی می خواهید بپوشید ؟ در یک موقعیت رسمی و یا در کارهای روزمره خود ؟

با پاسخ به این سوال شما می توانید دقیقا کت تک خود را انتخاب کنید.

اگر کت تک خود را برای یک موقعیت رسمی می خواهید بهترین انتخاب برای شما کت تک دو طرف دکمه دار است. این کت ها معمولا در دوطرف خود دکمه دارد. توجه داشته باشید که این کت ها یک اپل ساده و کوچک دارند که ساختار آن ها را رسمی تر می کند.

جالب است بخوانید  رنگ مورد علاقه لباستان چه چیزی درباره شما می گوید؟

اگر کت تک خود را برای روزمرگی خود می خواهید بهترین گزینه انتخاب شما کت تک هایی هستند که اپل ندارند و گزینه های کت های دو دکمه برای این موقعیت بسیار مناسب است.

سایزبندی کت تک :

در خرید کت های به سایزبندی آن ها باید توجه کنید. کت های تک دارای سایزبندی مختلفی هستند. سایز کت ها زمانی معلوم می شود که شما آن ها را تن کنید و ببینید به تن شما مناسب است یا خیر ؟

سایزبندی کت های تک با توجه به سن می تواند متفاوت باشد.

به سایز کت های تک در هنگام خرید دقت کنید زیرا کت های تک زمانی بسیار زیبا هستند که اندازه شما باشند. کت های تک نه آنقدر باید گشاد باشد که سرآستین های آن بر روی دوش شما بیفتد و نه باید آنقدر تنگ باشد که آستین ها و سرشانه های آن بکشد.

حالا برای بسیاری از آقایان سوال است که می گویند کت تک فیت با تنگ چه فرقی دارد و ما باید از کجا کت تک فیت و تنگ را تشخیص دهیم ؟

بین فیت بودن و تنک بودن کت تک تفاوت های زیادی وجود دارد. آقایان باید یادشان باشد که کت تک آن ها باید فیت باشد نه تنگ، زیرا کت تک فیت بر جذابیت شما می افزاید.

حال از کجا تشخیص دهیم کت تک ما تنگ است ؟

کت تک خود را بپوشید اگر کت تک شما حالت ضربدری پیدا کرد این کت معلوم است که برای شما تنگ است. همچنین اگر کت تک شما بعد از پوشیدن در قسمت های شانه ها کشیده می شد باید در خرید کت تک خود تجدید نظر کنید زیرا این کت تک برای شما تنگ است.

جالب است بخوانید  شخصیت شناسی جالب افراد خوش تیپ

برای بعضی از آقایان نیز سوال است که از کجا بفهمیم کت تک برای ما گشاد است ؟

برای اینکه بدانید یک کت برای شما گشاد است اگر اندازه سرشانه‌ی کت از اندازه‌ی سرشانه‌ی طبیعی شما بلندتر است و اگر روی شانه‌ها چین و چروک می‌بینید، کت شما بزرگتر از حدی است که باید در خرید آن تجدید نظر کنید و سایز کوچک تری از این کت تک را باید خریداری کنید. همچنین آقایان باید دقت کنند که  فضای موجود در بخش سر شانه‌ی شما برای حرکت دست های شما است و نباید بیشتر از یک و نیم سانتی متر باشد.
بسیاری از آقایان آستین کت های تک شان بر روی دست هایشان قرار می گیرد و پایین مچ دست هایشان را نیز می پوشاند در این مورد هم باید بگویم باز هم مشکل بزرگ بودن کت تک شما است و باید در خرید این کت تک تجدید نظر کنید . آستین کت تک شما هنگامی متناسب است که از ۷۵ میلی متر تا حدود دو سانتی متر از سر آستین پیراهنی را که زیر کت پوشیده‌اید، نشان دهد، آن هم در وضعیتی که دستتان را خم نکرده اید و آستین تان صاف است.
دکمه‌های کت باید به راحتی بسته شوند و روی بدن قرار بگیرند، اما به این معنی نیست که با بستن دکمه کت شما بتوانید زیر کت خود چیزی را مانند یک توپ ، مخفی کنید. شما باید به گونه ای کت را انتخاب کنید که هنگامی که دکمه آن را می بندید فقط راحت باشید.

 

در خرید یک کت تک باید یک نکته را بدانید که کت تک با کت اسپرت فرق دارد.

جالب است بخوانید  استایل مینیمال؛ جذابیت ابدی و همیشگی.

بسیاری از آقایان به اشتباه فکر می کنند کت های تک همان کت های اسپرت هستند.

کت اسپرت و تفاوت آن با کت تک :

بسیاری از آقایان می گویند کت، کت است دیگر، چه فرقی می کند؟ اما باید بگوییم شاید همه آن ها یک اسم واحد به اسم کت داشته باشند اما در واقع هر کدام از کت ها انواع مختلفی دارند.

برای مثال کت های تک با کت های کت و شلوارها و یا کت های اسپرت تفاوت هایی دارد و عکس این قضیه هم وجود دارد.

معمولاً کت تک (بلیزر) دارای جیب وصله‌ای است. کت تک عمدتاً در رنگ‌های سرمه ای، خاکستری و مشکی ساخته می‌شود. معمولا یکی دیگر از ویژگی هایی که کت های تک دارند دکمه های آن ها است که دکمه‌ی کت تک طلایی یا نقره‌ای می باشد.
از طرف دیگر، کت مخصوص کت و شلوار است که کاملا با کت های تک فرق می کنند. این کت همیشه با یک شلوار به شما عرضه می شود و کیفیت پارچه‌ی آن معمولاً بهتر و گران قیمت‌تر از کت تک است. جنس آن نرم و ملایم بوده و جیب‌های آن نیز به صورت معمولی طراحی می‌شود که به همین دلیل کت و شلوارها همیشه رسمی تر هستند.
اما کت های اسپرت که همه ما بر این باوریم که همان کت های تک هستند چیزی است که میان این دو قرار می‌گیرد. بافت کت اسپرت معمولاً نرم‌تر از کت مخصوص کت و شوار است. جیب‌های آن از نوع برگردان است.

آیا می دانید بهترین مکان ها برای پوشیدن کت و شلوار کدام هستند؟

مقاله قبلی

چگونه با پیراهن مردانه خوشتیپ شویم؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در مد و استایل